Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
23-10-2014 00:00:00

Sülümenli Belediye Başkanı İbrahim Eroğul Boş Durmuyor

Afyonkarahisar’ın Merkeze bağlı Sülümenli Beldesinin AK Partili Belediye Başkanı İbrahim Eroğul, göreve gelmesinin ardından çevre düzenlemesi ile alt yapıya ayrı bir önem verdiğini söyledi. 81 bin metre kare parke taşı döşeyerek çalışmalara başlayan Başkan Eroğul, beldesini köy görünümünden çıkarmak için kolları sıvadıklarını söyledi.

28 yıl boyunca çalıştığı belediyeye halkının desteği ile Belediye Başkanı seçilen AK Partili İbrahim Eroğul, belediyecilik tecrübesini hizmete dönüştürmek için yola çıktığını söyledi. Beldesinin eksiklerini bildiğini ve projeler hazırladığını ifade eden Başkan Eroğul, ilk iş olarak alt ve üst yapıdan başladığını dile getirdi. Eroğul, “30 Mart 2014 yerel seçimlerinde halkımızın bize gösterdiği teveccüh ile Belediye Başkanı olarak seçildim. 28 yıl 2 ay görev yaptığım Sülümenli Belediyesine Başkan olarak seçildim. 3 Nisan 2014 tarihinde görevine başlayarak daha önceden hazırlamış olduğum projeleri hayata geçirmek için zaman kaybetmeden çalışmalara başladım. Seçim çalışmalarım boyunca halkımın benden en çok istediği pazaryerinin tekrar düzenlenmesi ve buradaki eksiklerin giderilmesi oldu. Pazaryerimize parke taşı ve kaldırım çalışması yaptık. Daha önceden çamurdan geçilmeyen pazaryerimiz daha temiz ve kullanılabilir bir hale geldi” diye ifade etti.

40 YILLIK SORUNU ÇÖZDÜK

40 yıldır beldesinde çözülemeyen yol sorununu hak sahipleri ile anlaşarak çözüme kavuşturduğunu anlatan Başkan Eroğul, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Beldemiz girişinde 40 yıldır açılmayı bekleyen yolu hak sahipleriyle anlaşarak trafiğe açtık. Böylelikle kasabamızın giriş ve çıkışları rahatladı. Beldemiz çöpten geçilmiyordu. Hummalı bir çalışma başlatarak çöplerimizi günlük düzenli bir şekilde topluyoruz. Kullanmış olduğumuz çöp aracımızın eski olmasına rağmen çöpleri topluyoruz. Bilindiği gibi Şeker fabrikasının lojmanları bizim sınırlarımız içerisindedir. Orada yaşayan vatandaşlarımızın çöplerini zamanında alıyoruz.”

81 BİN METRE KARE PARKE TAŞI DÖŞEDİK

Beldelerini köy görünümünden çıkarmak için hummalı bir çalışma içerisine girdiklerini dile getiren Başkan İbrahim Eroğul, şuana kadar 81 bin metre kare parke taşını beldelerine döşediklerini söyledi. Eroğul, “Beldemizi köy görünümünden çıkarmak için kredimiz olmamasına rağmen Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun desteği ile İller Bankasından kredi aldık. Bu kredi ile 60 bin metre kare parke taşı ihalesine çıktık. Taş parke ihalesi 2 ekip tarafından çalışmaları devam etmektedir. Daha önce kendi imkanlarımızla da 20 bin metre kare parke taşı döşemiştik. Toplamda 81 bin metre kare parke taşını beldemize döşedik ve döşüyoruz. Yapılan çalışmaları gören halkımız bizlerden daha çok hizmet ve yatırım bekliyor. Bizde belediye olarak halkımıza hizmet etmek için gece gündüz demeden çalışmaktayız. Yaptığımız çalışmalar herkesi memnun etmeye bilir. Fakat imkanımız dahilinde hizmet etmeye devam edeceğiz. 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi halkımıza ne söz verdiysek yerine getirmek için çalışacağız. Seçim çalışmalarımız bilgi evi yapacağımızı söyledik. Şuan bununla ilgili çalışmalarımız tamamlanmak üzeredir. En kısa zamanda bilgi evimizi hizmete açacağız” dedi.

AYRIMCILIK YAPMADIM VE YAPMAM

Hizmet ve yatırım yaparken halk arasında her hangi bir ayrım yapmadığını belirten Başkan Eroğul, herkese eşit mesafede yaklaştıklarını ifade etti. Eroğul, açıklamasına şöyle devam etti; “Göreve gelir gelmez ilk işimiz köy görünümünde olan beldemizi hak ettiği konuma getirmekti. Çevremizdeki köylere baktığımızda bizden daha iyi durumda olduğunu söyleyebilirim. Ama biz maalesef onlardan daha kötü durumdayız. Bu zamana kadar parke taşına beldemizde görev yapan başkanlarımız ciddiye alıp bir çalışmaya girmedi. Ama biz alt yapısı biten parke taşı ve kaldırım ihtiyacı olan mahalle, sokak ve caddelerde çalışmalar başlattık. Beldemizde alt yapı çalışmaları benden önce başladı. Fakat bazı sokak ve caddelerde siyasi nedenlerden dolayı bazı vatandaşlarımıza karşı ayrım yapıldı. Biz bunun önüne geçerek, hiçbir kimseye ayrım yapmadan kimin ihtiyacı varsa yanında olduk ve hizmet ettik. 3 bin 800 metre küp alt yapı yaptık. Siyasi nedenlerle yapılmayan cadde ve sokaklara 270 adet parsel C’si ve 50 tane mahalle bacası koyduk. Bu beldemiz için yeterli mi? Tabi ki değil.”

PROJELER HAZIRLADIK

Beldesinin yüzölçümü bakımından bir çok ilçeden büyük olduğunu işaret eden Eroğul, “Beldemiz yüz ölçümü olarak bir ilçeden büyük. Hizmet yapmak için imkanlar lazımdır. Bununla ilgili hazırlamış olduğumuz projeleri ilgili bakanlıklara teslim ettik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza 4 adet proje verdik. Daha öncede söylediğim gibi çöp aracımız eski olması nedeniyle sürekli arızalanıyor. Belediye olarak yeni bir çöp aracı isteğinde bulunduk. Ne kadar tamir yaptırırsak yaptıralım eski olması nedeniyle çöp kamyonumuz bir türlü randıman vermiyor. Bakanlığımızın bu konuda bize yardım etmesini temenni ediyoruz. 4 bin 900 nüfuslu beldemizde toplam 50 tane çöp konteynırı vardı. Büyük bir eksikliğin olduğu gördük ve 200 adet konteynır aldık. Tabi ki bu yeterli değil. Bununla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığına proje teslim ettik” dedi.

OYUN PAKI SAYISINI 18’E ÇIKARDIK

Beldelerinde sadece bir adet oyun parkı sayısını 18’e çıkardıklarını anlatan Başkan İbrahim Eroğlu, “Beldemizde sadece bir adet oyun parkı var ve o parkta beldemiz girişinde bulunuyor. Bazı çocuklarımızın bu parklara gelmeleri sıkıntılı olabiliyor. Bununla ilgili 15 adet oyun parkı malzemesi aldık. Beldemizin çeşitli noktalarında oluşturduğumuz küçük parklara bu oyun malzemelerini yerleştirdik. İmar planında park yerleri mevcut olmasına rağmen şuana kadar hiçbir çalışma yapılmamış. Beldemizde sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi arttırarak, halkımıza iç içe olabileceğimiz etkinlikler düzenledik. En son Kurban bayramının 4. Günü ‘Birlik ve Beraberlik’ şöleni düzenledik. Halkımız büyük bir katılım gerçekleştirdi. Bu tür etkinliklerimize belediye olarak devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

TAPU SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Beldesinde yıllardır çözülmeyi bekleyen tapu sorununu çözmek için gerekli girişimlerde bulunduklarını ifade eden Başkan İbrahim Eroğul, konuyla ilgili Milli Emlak Genel Müdürlüğü yetkilileriyle görüştüğünü anlattı. Eroğul, “Beldemizin en büyük sorunları arasında Altındağ mahallesindeki tapu sorunu yer almaktadır. 1978 yılında bu mahallede belediye tarafında arsalar dağıtıldı. Vatandaşlarımız o yıl arsalarını alarak paralarını ödedi. Belediye de o dönem arsa alanların ihtiyaçlarını gidererek, elektrik ve içme suyu verilmiş. Fakat şuana kadar tapu sorununu çözüme kavuşturmak için kimse uğraşmadı. Bizde seçim beyannamemizde tapuları alacağız diyerek halkımıza söz verdik. Bununla ilgili Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu ve Milletvekillerimizle görüştük. Yapılan görüşmelerimiz sonucu halkın mağduriyetinin giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunuldu. Amacımız tapu sorununu çözüme kavuşturarak halkımızı mağduriyetten kurtarmaktır. Altındağ mahallemizde kanalizasyonu yok. En kısa sürede bin metre kanalizasyon döşemeyi hedefliyoruz” dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.