Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
20-10-2014 00:00:00

Milletvekili Aşlık, ‘Küçük Hesaplar Peşine Düşmemeliyiz’

Kongreler öncesi teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti İzmir Milletvekili ve Afyonkarahisar Koordinatörü Ali Aşlık, “Hareketin dinamiklik kazanması için yeni isimlerde katmamız gerekiyor. Yeni gelenlere siz kimsiniz de demeyeceğiz. Olup bitenlerden ve çevremizden ders alamazsak, ufak hesapların peşine düşersek bu günlerimizi ararız” dedi.

Delege ve kongre sürecine hazırlanan AK Parti Afyonkarahisar İl teşkilatı çalışmalarını bütün hızıyla sürdürüyor. AK Parti İzmir Milletvekili ve Afyonkarahisar koordinatörü Ali Aşlık, kongre süreci ile ilgili parti binasında bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Koordinatör Milletvekili Ali Aşlık’ın kongre süreci dolayısıyla teşkilat mensupları ve kongrede aday olacaklarla birer görüşme yapacağını bildirdi. Kongrelere tek isimle gitmek istediklerini belirten Koordinatör Milletvekili Aşlık, “Çalışmalarımıza Merkez İlçe Başkanlığımızdan başlıyoruz. Bu çalışmalarımızın birinci safhasıdır. İlçeleri turlayacağız. Biliyorsunuz bu süreçten önce prensip kararları aldık. Nedir bu kararlar? ‘Kongrelere tek isimle gideceğiz’ dedik. Mevcut ilçe başkanlarımız var. Bunlarla devam edip etmeyeceğimize karar vereceğiz. Eğer devam etmeyeceğine karar vereceksek veya netleştirirsek, daha sonra kimin olacağı konusunda ikinci bir çalışmayı 15 gün içerisinde hep beraber yapmış olacağız. Önümüzdeki hafta delege seçimlerimizi yapacağız” diye konuştu.

LAF OLSUN DİYE KARAR ALMADIK

Genel Merkez tarafından delege seçimleriyle ilgili alınan prensip kararlarına değinen Milletvekili Ali Aşlık, bu kararları laf olsun diye almadıklarını ifade etti. Milletvekili Aşlık, “Delege seçimlerinde arkadaşlar genel merkez olarak prensip kararları getirdik. Bunu laf olsun diye getirmedik. Kurallarımız budur, amacımız bu partiyi nasıl dinamik ve canlı tutarız. Ayrıca, vefa ile açılımı bir arada tutacak çalışmadır. Bu çalışmada emeği geçen herkes olacak. Bununla ilgili bir sürü kriterler getirdik. Hareketin dinamiklik kazanması için yeni isimlerde katmamız gerekiyor. Ama yeni gelenlere siz kimsiniz de demeyeceğiz. Bu dengeyi kuracak bir yapıyı hedefliyoruz. Sürdürülebilir büyüme ve yönetişim dediğimizi ancak böyle gerçekleşebilir. Bu nedenle prensiplere uyacağız” dedi.

SEÇİMLERİ ŞÖLENE ÇEVİRMELİYİZ

Alınan prensip kararlarına uyulduğu sürece başarının kaçınılmaz olacağını dile getiren Koordinatör Milletvekili Ali Aşlık, delege seçimlerinin şölene çevrilmesi gerektiğini vurguladı. Aşlık, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “Belirtilen prensiplere uygun liste yapıp hakikaten seçim yaparsak orada başarısızlık diye bir şey olamaz. Aynı zamanda bizim delege seçimlerini şölene çevirmemiz gerekiyor. Bunu yapabileceğimize inanıyorum. Çünkü bir birimizle konuşabiliyoruz. Bunlar gerçekten önemlidir. Ayrıca, bulunduğumuz coğrafya da önemli. Bu yüzden bu günlerin değerini ve kıymetini iyi bilerek, şükür ederek meselelere bakmamız lazım ve geleceği ona göre planlamamız lazım. Olup bitenlerden ve çevremizden ders alamazsak ve ufak hesapların peşine düşersek, bu günlerimizi ararız.” Milletvekili Aşlık’ın yanı sıra toplantıya İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri ile merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.