Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
13-08-2014 00:00:00

Milletin Partisi 13 Yaşında

İl Başkanımız İbrahim Yurdunuseven, AK Parti’nin Türkiye siyasetinde ezberleri bozan, millet egemenliği üzerindeki her türlü vesayeti ortadan kaldıran, 14 Ağustos 2001 yılından bu zamana mazlumun yanında olan, yardımlaşmayı ve paylaşmayı en büyük erdem sayan, katılımcı bir geleneğe sahip bir siyasi hareket olarak dünya siyaset tarihine adını altın harflerle yazdırdığını söyledi.

Yurdunuseven, AK Parti’nin kuruluşunun 13. yılı nedeniyle yaptığı açıklamada AK Parti’nin Türkiye’nin gelecek umudu olduğunu belirterek, “AK Parti bütün Türkiye’yi kucaklayan bir partidir. AK Parti 7’den 70’e, büyükten küçüğe, her yaştan, her bölgeden, her şehirden insanlarımızın gelecek umududur” dedi. AK Parti’nin milletin kendisi olduğunu ifade eden Yurdunuseven, şunları söyledi:

“Bu ülkenin ve bu topraklarda yaşayan milletimizin taleplerinden doğan AK Parti, Türkiye sevdasını en üst düzeyde hissedenlerin, değişimin, kalkınmanın, gelişmenin olduğu gibi siyaseti seviyesi ile toplumsal katılımın ve özgürlüklerin teminatı sıfatlarını hak eden bir siyasi harekettir. AK Parti kurulduğu ilk günden beri her zaman milletin çıkarlarını her türlü çıkarın üstünde tutan bir siyasi hareket olarak millet nezdinde de karşılığını bulmuş ve kurulduğu ilk günden ve iktidar olduğu andan itibaren sandıktan her zaman birinci sırada çıkmıştır. Gerek milyonlarca üyesi, Türkiye’nin 81 ilinde gece gündüz, kadın erkek ayırmadan çalışan teşkilat mensupları ile dünya siyaset tarihinde adı asla unutulmayacak bir siyasi hareket olarak adını altın harflerle yazdırmıştır.”

AK Parti’nin dünyadaki kurumsal teşkilatlanma yapısı olan en iyi olan siyasi hareketlerden biri olduğunu ifade eden Yurdunuseven “Özellikle kadın teşkilatı en güçlü olan ve kadın üyesi en fazla olan bir partidir. Ayrıca gençliği geleceğin yönetimine hazırlayan, motive eden en güçlü partidir. Teşkilat eğitim programları uygulamasıyla kadrolarını zinde tutmaya gayret eden örnek bir partidir” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin iktidarları ile tarih yazan bir siyasi parti olduğunu ifade eden Yurdunuseven, AK Parti’nin iktidarlarında devrim niteliğindeki adımlarla Türk siyasi tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu da sözlerine ekledi.

Yurdunuseven “AK Parti’yi kurarak tarihe düşülen notlarda bizim de katkımız olmasını sağlayan Genel Başkanımız ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve halk oyuyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a minnet ve şükranlarımızı arz ediyor, partimizin 13. kuruluş yıldönümünün teşkilatlarımıza ve bize desteğini artırarak devam ettiren aziz milletimize ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini diliyorum.”

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.