Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
13-10-2014 00:00:00

‘Amaçları ülkemizde kaos çıkarmak’

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Kanal 3 televizyonunda Yasin Köksal’ın hazırlayıp sunduğu ‘Geniş Açı’ programına konuk oldu. Gündeme dahil açıklamalarda bulunan İl Başkanı Yurdunuseven, Kobani’ye yardım edilmediğini söyleyerek olay çıkaranların amacının ülke de kaos çıkarmak olduğunu vurguladı.

Kanal 3 ekranlarında Yasin Köksal’ın hazırlayıp sunduğu ‘Geniş Açı’ programına katılan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, kongre süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. 2015 seçimlerin öncesi bütün illerde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da sürecin başladığını belirten Yurdunuseven, “Kongre sürecimizi başlattık. 15 Eylül itibari ile üye kayıtlarımız donduruldu ve 16 Eylül itibariyle de ilan edildi. İlan edilen bu listeler üzerinden 1 Kasım’da başlamak üzere delege seçimlerine geçeceğiz. Arıca bilindiği gibi nüfusu 5 bini geçen iki beldemizde kongre süreci yaşanacak. Bu beldelerimiz merkeze bağlı Işıklar ile İhsaniye ilçemize bağlı Döğer beldemizdir. Merkez dahil 18 ilçemizde ve iki beldemizde delege seçimleri ile birlikte kongre sürecini başlatıyoruz. Kongreler ile ilgili planlamamızı yaptık ve genel merkeze sunduk. Genel Merkezimizin oylamasının ardından ilçe kongrelerimizin tarihini önceden ilan edeceğiz. 26 Ekim tarihinde delege seçimlerimiz gerçekleşecek. Birlik ve beraberlik içerisinde delege seçimlerine girdik. Bu seçimleri de birlik ve beraberlik içerisinde bitireceğiz. 22 Şubat 2015 tarihinde illerde dâhil olmak üzere kongre sürecimizin tamamlanması gerekiyor. Sayın Başbakanımızın il kongrelerine ve bazı büyük ilçe kongrelerine bizzat katılacak” dedi.

GÜÇLÜ KADROLAR OLUŞTURACAĞIZ

Kongre sürecinin birlik ve beraberlik içerisinde geçeceğini söyleyen İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, bu birliktelik ile güçlü kadroların ve yönetimlerin oluşacağını dile getirdi. Yurdunuseven, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Genel Merkezimizin bizlere verdiği bilgiler doğrultusunda bütün ilçelerimizde birlik ve beraberlik içerisinde güçlü bir kadro ile kongrelerimizi yerine getireceğiz. Bu demek değildir ki başkalarına demokrasi uygulanmayacak mı? Veya gidip aday olamayacak mı? Biz inşallah bütün ilçelerimizde bu koordinasyonu sağlayarak birlik ve beraberlik içerisinde bir aday çıkarılmasını tavsiye ediyoruz. Ama bütün ilçelerimizin ortak kanaati birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmektir. Çünkü 2015 yılı seçimleri Türkiye’nin bir dönüm noktası olacak. Bu da parti olarak bizim 10’uncu imtihanımız. Bunu da başarı ile aşıp yeni bir Türkiye’ye, özgür bir Türkiye’ye inşallah adımımızı atacağız. Bilindiği gibi eski Başbakanımız ve şuan ki Cumhurbaşkanımızın açıkladığı 3 tane bizim hedefimiz var. Bunlardan birisi bildiğiniz gibi Cumhuriyetimizin 100. Yılıdır. Bu da 2023 yıl hedeflerimizdir. Şimdi 2015 yılında seçilecek olan adaylar 2019 yılı kadrolarını oluşturacak. İnşallah 2019 yılı kadroları da 2023 yılı kadrolarını oluşturacak. Ayrıca 2053 ve 2071 yılı hedeflerimizde var. Şuanda 2023 hedeflerine kilitlenmiş durumdayız. 2015 yılı seçimleri bu nedenle bizim için çok önemli.”

İLK BÜYÜK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRECEK

AK Parti Genel Merkez İstişare ve Değerlendirme toplantısının 31 Ekim’de yeniden Afyonkarahisar’da yapılacağını belirten Yurdunuseven, Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olarak ilk büyük toplantısını ilimizde gerçekleştireceğini vurguladı. İl Başkanı Yurdunuseven, “31 Ekim tarihinde bütün milletvekillerimiz Afyonkarahisar’da olacaklar. Bilindiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımız AK Partiyi ilk kurduğunda 2001 yılında Afyonkarahisar’da temellerini attı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Afyonkarahisar’a karşı güzel bir ilgisi var. Sayın Cumhurbaşkanımız konuşmalarının birçoğunda Afyonkarahisar’dan yola çıktık diyor. Bu nedenle geçtiğimiz Mayıs ayında Afyonkarahisar’da ilk istişare ve değerlendirme toplantısı yapıldı. Daha önce Kızılcahamam da yapılıyordu. Kızılcahamam’dan vazgeçilmesinin üzerine alternatif olarak ilimi gündeme geldi ve kabul edildi. Birincisini çok güzel bir şekilde aştık ve ikincisi tekrarlanacak. Yine ilginç bir şey olacak Ahmet Davutoğlu bey Başbakan olarak ilk büyük toplantısını ilimizde gerçekleştirecek. Buda Afyonkarahisar’a verilen önemi gösteriyor. 31 Ekim tarihinde Genel Merkezin dahilinde bir toplantı gerçekleştirecekler. 3 gün boyunca ilimizde olacaklar” şeklinde konuştu.

4 MİLYAR DOLAR HARCANDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kardeşliğe ve hoşgörüye önem verdiğini söyleyen Yurdunuseven, bununla ilgili olarak ülkeye sığınan mülteciler olduğunu işaret etti. Mültecilere harcanan miktarın 4 Milyon Dolar olduğunu dile getiren Başkan Yurdunuseven, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “Devletimizin bekasında en önemli şey adalettir ve bunun sağlanmasıdır. Bunun yanı sıra diğer önemli olan bir şey ise hoşgörüdür ve kardeşliktir. Türkiye Cumhuriyeti bu güne kadar kardeşliğini göstermiştir. Kobani de sınır açılması itibariyle yaklaşık 200 bin Kobani’li Kürt kardeşimiz ülkemize alınmıştır. Ülke olarak bu 200 bin kişiye bu güne kadar bakmıştır ve bakmaya da devam edecektir. Bunun öncesine bakarsanız Suriye’den gelen mülteci kardeşlerimizde var. Bunlarında sayısının 2 Milyon civarında olduğu söyleniyor. Suriyeli kardeşlerimiz için kamplar kuruldu. En son bizim edindiğimiz bilgiye göre yaklaşık Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu güne kadar 4 Milyar Dolar civarında bir para harcadı. Ama birleşmiş Milletler maalesef hiçbir şey yapmadılar. Bu güne kadar Birleşmiş Milletlerden ülkemize yardım adı altında gelen para sadece 150 Milyon dolardır. Bakıldığında 30’da biri kadar bir yardım gelmiş. Bunu artık milletimizin takdirine bırakıyoruz. Biz millet olarak ve dinimizin de gereği olarak kardeşliğimizi gösterdik Kobani’deki Kürt kardeşlerimize. Oradaki terör zulmünden kaçan kardeşlerimize kucağımızı açtık.”

AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR

Kobani’yi bahane ederek sokaklara dökülenlerin amaçlarına ulaşamayacağını vurgulayan Başkan Yurdunuseven, “Kobani’ye askeri müdahale konusunda bana göre Türkiye’nin tek başına gireceği bir macera olmamalıdır. Türkiye bunu tek başına yapacak bir konumda değil. Daha önce Sayın Başbakanımızın teklifleri var. Ama bizce yapılması gereken bizce orada tampon bir bölge oluşturmaktır. Tampon bölge oluşturulursa bu sorun ortadan kalkacaktır. Fakat öncelikle Kobani’yi bahane edip Türkiye içerisinde yapılan bir provokasyona dikkat çekmek istiyorum. Bilindiği gibi Doğu ve Güneydoğu bölgesinde, normal vatandaşlarımızın marketleri ve dükkanları yağmalanıp yıkıldı. Vatandaş kendi hastanesini yaktı. Kendi hizmet aldığı araçları yaktı. Yine kendi belediye binasını yaktı. Bunlar tabi ki hoş şeyler değil. Bunlar bir oyunun ve provokasyonun karşılığı bize göre” dedi.

PENNSYLVANİA’NIN SEVDİĞİ O GÜNEY’DEKİ ÜLKE VAR

Gezi olaylarında başarılı olamayanların Kobani’de başarı sağlamak için yaptıkları provokasyonun kimlerin oyunu olduğunu milletin bildiğini söyleyen Yurdunuseven, ‘Diren Gezi’ diye bağıranların bu gün ‘Diren Kobani’ diye bağırdığını hatırlattı. Yurdunuseven, şöyle devam etti; “Dikkat ederseniz bu yapılan olaylar ikinci Gezi provası. Gezi olaylarında aynı şeyler söz konusuydu. ‘Diren Gezi’ deniliyordu. Şimdi ise ‘Diren Kobani’ deniliyor. Bunlar malum yerlerin tek elden oynadığı oyunlar bize göre. Tabii bu olay içerisinde muhalefet partileri geniş bir şekilde rol oynadılar. Bunun içerisinde bize göre Pennsylvania var. Paralel yapı bu oyunun içerisinde ve Pennsylvania’nın sevdiği o Güney’deki ülke var. Bunların tamamının bir araya gelerek Gezi’de beceremedikleri hadiseyi burada ikinci bir prova olarak yaptıkları kanaatindeyiz. Maalesef yakarak, yıkarak ve imha ederek gerçekleştirmekteler. Bütün halkımız emin olsun ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlet ve güçlük bir devlettir. Gerekeni yapılmıştır ve yapılacaktır. Hiç kimse bu devletten bir şey koparamaz. Çakıl taşını vermek gibi bir lüksümüz yoktur. İnşallah devletimiz bunun üstesinden gelecektir ve bu kadarda güçlüdür. Buna inanıyorum ki devlet yumruğunu vurduğunda bunların hepsinin başını ezecektir.”

EKONOMİMİZE DARBE VURMAK İSTİYORLAR

Türkiye’nin güçlenmesini istemeyenlerin farlı oyun tezgâhları içerisinde olduğunu belirten Yurdunuseven, ülke ekonomisine darbe vurmak istediklerini söyledi. Yurdunuseven, “Kobani’yi bahane göstererek olay çıkaranların düzgün giden Türkiye ekonomisine darbe vurmaktır. Aynı zamanda çözüm sürecine darbedir. Sizin de söylediğiniz gibi Gezi sürecinde başlayan olayları göz önüne alalım. Aslında Gezi sürecinin nasıl başladığına bakmak lazımdır. Gezi sürecinde hükümete talipler geldi. Verilen talepler arasında, ‘3. Köprü yapılmayacak. Uluslararası 3. Havaalanı açılmayacak. Bazı yerlerde tünel geçişler yapılmayacak. Barajlar açılmayacak. HES’ler yapılmayacak’ denildi. Bu tamamen Türkiye’nin ekonomisine bir darbedir. Bugün itibariyle Türkiye dünya devletleri üzerinde söz sahibi olan 5 ülke arasına girmiştir bana göre. Şimdi Türkiye’de havaalanının, köprülerin, tünellerin ve barajların yapılmaması tamamen bizim ekonomimizi kötüye götürmek istemeleridir. Bunun içerisinde bize göre malum devletler var. Bunlar tamamen bizim ekonomimize darbe vurarak güçlü bir Türkiye istemiyorlar. Türkiye 30 yıldır IMF’ye milyar dolarlar borçlandı. IMF’nin her hangi bir memuru diyeyim. Bizlere direktif verip gittiler. Biz onlar geldiğinde hazır ola geçiyorduk. Koskoca devletin bakanı ve Başbakanı hazır ola geçiyordu. Allah’a hamdolsun ki AK Parti hükümetleri döneminde IMF’ye bütün borçlarımız ödendi. Hiçbir kuruş borcumuz yok. Ayrıca IMF’ye 5 Milyar Dolar borç verecek duruma geldik. Bu da Türkiye’nin güçlendiğini gösteriyor. Güçlenmemizi istemeyenler oyunlar tezgahlayıp masum insanlarımızı ortaya sürüyorlar” dedi. Başkan Yurdunuseven, Türkiye’nin büyük bir devlet olduğunu böyle oyunlara gelmeyeceğini söyleyerek, izleyicilerden gelen soruları yanıtladı.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.